Świt-Rol – produkcja i sprzedaż maszyn rolniczych na zamówienie

Jak działa łyżka z frezem do kiszonek?

Łyżka z frezem

Łyżka z frezem to jeden z najnowocześniejszych typów wycinaków do kiszonek. Stanowi osprzęt, znajdujący praktyczne zastosowanie w wielu gospodarstwach rolnych, które są nastawione przede wszystkim na hodowlę bydła. Zdecydowanie ułatwia pobieranie materiału z silosu lub pryzmy, ich przygotowywanie, pośrednio wpływając również na jakość kiszonki.

Pozwala na prawidłowej odcięcie niezbędnej porcji, pozostawiając wyrównaną powierzchnię czołowej ściany silosu.

Korzyści z zastosowania łyżki z frezem do kiszonek 

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, dedykowanych głównie większym gospodarstwom rolnym, jest łyżka z frezem. Jest to rodzaj wycinaka, który zapewnia wyjątkową skuteczność pracy i efektywność, chociaż jednocześnie samo urządzenie nie należy do najtańszych. Inwestycja z całą pewnością będzie opłacalna, jeśli zależy nam na tym, aby w codziennej pracy korzystać ze sprzętu wydajnego oraz zapewniającego równą ścianę silosy (pryzmy).

Łyżka z frezem do kiszonek stanowi połączenie standardowej szufli z opuszczanym na ramieniu obrotowym frezem. Urządzenie wyposażone jest w zaawansowany układ hydrauliczny na ładowaczu czołowym. W trakcie pobierania kiszonki łyżka spoczywa na podłożu, a ramię z rotorem opuszcza się z regulowaną prędkością, zgarniając do łyżki kiszonkę. Frez opuszcza się, kiedy nabierze pełnej prędkości obrotowej.

Łyżkę z frezem można zamontować na wysięgniku ładowarek samobieżnych lub na trzypunktowym układzie zawieszenia (TUZ) ciągnika. Urządzenie może być opcjonalnie wyposażone w dodatkowy ślimak mieszająco-wyrzucający, dzięki czemu frez z łyżką może być użyty jako paszowóz.

Łyżka z frezem znacząco usprawnia działania i wpływa na jakość przygotowywanej kiszonki. Pozwala na precyzyjne wyrównanie powierzchni czołowej silosu, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko przeniknięcia powietrza do paszy, co w efekcie mogłoby doprowadzić do wtórnej fermentacji, zagrzewania się kiszonki, rozwoju pleśni i bakterii.

Jeśli jesteś zainteresowany wybierakami do kiszonek, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zapewniamy łyżkę z frezem, która służy do pobierania z pryzmy kiszonki z kukurydzy i traw. Zapraszamy również do kontaktu — nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i udzielą ci niezbędnych informacji.